Šilumos siurbliai oras - oras

 Šilumos siurbliai oras - oras

Šildymo sistema oras-oras pasižymi aukštu sezoninio efektyvumo koeficientu SCOP, gali būti montuojama bet kokiose patalpose: pradedant gyvenamuoju namu, baigiant sodyba arba pirtimi. Šios ir daugelis kitų oras-oras šildymo charakteristikų nulėmė tokius teigiamus žmonių atsiliepimus apie šilumos siurblius oras-oras.

Šilumos siurbliai oras-oras, iš esmės, yra identiški įrenginiai kaip ir oro kondicionieriai: jų paskirtis yra šildyti patalpas žiemą ir vėsinti vasarą, o veikimo principas – šilumos pernešimas iš skystos freono būsenos į dujinę ir atvirkščiai. Skiriasi tik tiesioginės funkcijos: oro kondicionieriai patalpas vėsina, o šilumos siurbliai oras-oras – šildo, nors abu atlieka ir priešingas funkcijas, ir svarbiausia, tai, kad skiriasi jų veikimo temperatūra. Oro kondicionieriai patalpas šildo iki -15 0C, o šilumos siurbliai – iki -30 0C ar net dar žemesnės lauko oro temperatūros. Prie itin žemos lauko oro temperatūros veikti šilumos siurbliui leidžia laisvai kabantys lauko blokų šilumokaičiai, pvz., Daikin, o kitų gamintojų šilumos siurbliai oras-oras turi papildomus dugno pašildymo kabelius ir pan.

Šilumos siurbliai oras-oras yra sudaryti iš kompresoriaus, kondensatoriaus, išsiplėtimo vožtuvo ir garintuvo. Veikimo principas: freonas keliaudamas iš garintuvo neša išorinės aplinkos šiluminę energiją, kompresoriuje elektros pagalba freono dujos yra suslegiamos, dėl to pakyla jų slėgis ir temperatūra. Iš čia dujos keliauja į kondensatorių, kur atiduoda savo šilumą (energija per šilumokaitį yra atiduodama į aplinką), todėl dujų temperatūra pradeda mažėti ir dujos kondensuojasi. Iš čia dujos papuola į termostatinį išsiplėtimo vožtuvą, kur staigiai sumažinamas slėgis, o skysčio pavidalo dujos papuola į garintuvą, kur skystis, paimdamas aplinkos šilumos energiją, pradeda garuoti (užverda) ir keliauja į kompresorių. Taip, nuolat kartojantis tam pačiam ciklui, vyksta patalpų šaldymas ar šildymas (ketureigiu vožtuvu gali būti keičiama šaltnešio judėjimo kryptis).

Labai svarbu, kad oras-oras šilumos siurbliai būtų parinkti atsižvelgiant į konkrečius Jūsų poreikius bei patalpų šildymo plotą ir šilumos nuostolius, todėl ne tik montavimo darbus patikėkite, bet ir patarimo renkantis kreipkitės į šios srities specialistus. Žmonių atsiliepimai apie šilumos siurblius oras-oras – vertingi, tačiau negali tapti pagrindiniu kriterijumi renkantis. Jei domina konkretaus šilumos siurblio oras-oras kaina, norite sužinoti daugiau informacijos arba kyla kitų klausimų, visada maloniai kviečiame susisiekti su mūsų specialistais nurodytais kontaktais.