Naudinga

Dažnai užduodami klausimai

Kas yra šilumos siurblys ir koks jo veikimo principas? 

Šilumos siurblys tai yra įrenginys, kuris aplinkos(grunto, vandens, oro) energiją perduoda patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui.

Pagrindinės šilumos siurblio dalys: kompresorius, šilumokaitis, išsiplėtimo vožtuvas ir garintuvas. Uždaroje sistemoje cirkuliuoja šaldymo agentas, kitaip žinomas kaip freonas(f-dujos).

Šilumos siurblio oras - vanduo veikimo principas: : kompresorius suslegia dujas, kurios dėl aukšto slėgio įkaista ir toliau keliauja į šilumokaitį, kuriame atiduoda savo šilumą vandeniui ar aplinkai. Dujoms atidavus savo energiją(šilumą) jų temperatūra ženkliai sumažėja ir jos atvėsta, tačiau jos yra dar aukšto slėgio, todėl toliau keliauja į išsiplėtimo vožtuvą, kur yra sumažinamas dujų slėgis ir dujos virsta skysčiu. Tokios būsenos freonas patenka į garintuvą esantį lauke, kur paimdamas aplinkos temperatūros energiją sušyla, taip pradėdamas garuoti ir vėl virsta dujomis. Šis šildymo ciklas kartojamas nuolatos, o elektros energiją naudojama kompresoriui suslėgti dujas ir taip šilumos siurblys pagamina 3-5 kartus daugiau šilumos nei jos sunaudoja kompresoriaus darbui.  Šilumos siurbliui veikiant šaldymo režimui šis procesas ketureigio vožtuvo pagalba vyksta atvirkštine kryptimi.

Ar norint įsirengti šilumos siurblį oras – vanduo užtenka turimos leistinosios naudoti elektros galios?

Nuosaviems gyvenamiesiems namams standartiškai suteikiama 8-10kW leistinoji naudoti elektros galia, tačiau priklausomai nuo šilumos siurblio galingumo reikės papildomos elektros galios užtikrinti nenutrūkstamam šildymui.

Kokią maksimalią ruošiamo karšto vandens temperatūrą galima pasiekti šildant tik su šilumos siurblio kompresoriumi be elektrinio teno pagalbos?

+550C+750C priklausomai nuo šilumos siurblio modelio ir gamintojo.

Anksčiau šildžiausi su kita šildymo sistema kurioje buvo kombinuotas vandens šildytuvas ar jį galima panaudoti  ruošti karštam vandeniui su šilumos siurbliui?

Karštam vandeniui ruošti su šilumos siurbliu reikalingas vandens šildytuvas su padidintu šilumokaičiu, kurio rekomenduojamas plotas 1m2/100l, todėl daugelių atvejų vandens šildytuvą teks keisti.

Kokią šildymo sistemą geriausiai rinktis šildant su šilumos siurbliu oras - vanduo?

Šilumos siurblio efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo ruošiamo vandens ir lauko temperatūros, todėl šilumos siurblys efektyviausiai veikia su grindiniu šildymu arba kita žemos temperatūros sistema (žematemperatūriais radiatoriais ar ventiliatoriniais konvektoriais(fankoilais)). Galima naudoti ir su standartiniais radiatoriais, tačiau tuomet šilumos siurblio efektyvumas krenta.

Kas yra šilumos siurblio naudingumo koeficientas COP( Coefficient of Performance)?

Naudingumo koeficientas COP nurodo šilumos siurblio efektyvumą. Jis nurodo kiek šilumos kWh prie tam tikrų sąlygų, t.y 7W35(pirmas skaičius nurodo lauko temperatūrą, antras ruošiamo vandens temperatūrą) buvo pagaminta sunaudojant 1 kWh elektros. Kuo didesnis koeficientas tuo efektyviau veikia šilumos siurblys ir pigiau kainuoja šildytis.

Kas yra SCOP ir SEER sezoninio efektyvumo rodikliai?

Realų energijos naudojimo efektyvumo šildymui per visus metus įsivaizdavimą nusako sezoninis naudingumo koeficientas(SCOP), o oro kondicionavimui daugiausia naudojamas  sezoninis energijos vartojimo efektyvumo koeficientas (SEER).  SCOP - tai nauja metodologija, kuri leidžia geriau įsivaizduoti tikėtiną realų energijos suvartojimą. Sezoninis naudingumo rodiklis nusako kiek yra efektyvus šilumos siurblys visame šildymo ar šaldymo sezone.

Ar galima pačiam įsirengti šilumos siurblį?

Galima, bet tam reikia specifinių žinių, atitinkamų įrankių ir pažymėjimo leidžiančio dirbti su šaltnešio dujomis. Šilumos siurblio montavimas susideda iš dviejų dalių(šaltnešio ir santechninės), todėl profesionalius montavimo darbus atliekame mes patys, taip suteikdami garantijas įrangai ir atliktiems darbams. Monoblock tipo šilumos siurblius galima įsirengti ir sąvarankiškai, tačiau verčiau tai atlieka specialistai. Beje kaip spręsite iškilusias technines problemas?

Kodėl turėčiau rinktis jus, o ne montuotoją Petrą iš skelbimo

Visi žinome posakį “Skupas moka du kartus”. Mūsų įrangos montavimo darbus ir priežiūrą atlieka savo srities profesionalai turintys daugiametę patirtį su pramonine ir buitine šildymo, kondicionavimo įranga. Mes bendradarbiaujame su tiesioginiais įrangos atstovais, patys atliekame visus įrangos montavimo, paleidimo-derinimo darbus, turime įgaliojimus ir reikiamą kvalifikaciją atlikti remonto darbus, nesislapstome iškilus problemoms bei nešame atsakomybę ir vertiname savo reputaciją. Nuolatinį įmonės klientų portfelio augimą užtikrina Jūsų rekomendacijos. Tad kuo labiau pasitikėti spręsti Jums.

Kokia šilumos siurblio kaina?

Šilumos siurblio kaina priklauso nuo jo galingumo, įrenginio tipo, bei montavimo sąlygų. Norint sužinoti preliminarią įrangos kainą reikėtų kreiptis nurodytais kontaktais el. paštu arba telefonu, o galutinę įrangos su montavimo darbais kainą galėsime pateikti po objekto apžiūros.

Galbūt geriau rinktis galingesnį šilumos siurblį? 

Šilumos siurblio galingumas turi būti optimalus pagal namo šildymo plotą ir šilumos nuostolius. Per galingas šilumos siurblys dirbs neefektyviai, bei jo įsigyjimas padidins Jūsų išlaidas, o per mažo galingumo šilumos siurblys padidins elektros išlaidas šildymui arba net neužtikrins reikiamos šildymo galios bei mažins šilumos siurblio tarnavimo laiką.

Kam šilumos siurbliui reikalingas papildomas elektros tenas? 

Įmontuotas papildomas elektros tenas gali veikti kaip atskiras rezervinis šilumos šaltinis dėl kažkokių priežasčių sutrikus išorinio bloko veikimui. Prie ekstremaliai žemos lauko temperatūros gali padėti šilumos siurbliui padengti padidėjusį šilumos poreikį. Elektros teno pagalba galima pakelti karšto ruošiamo vandens temperatūrą iki +700C ir daugiau, pagrinde vykdant sterilizacijos funkciją apsaugai nuo vandens legionėlių. Priklausomai nuo šilumos siurblio modelio ir integruoto el. teno galingumo, galimas valdymas pakopomis, pvz. 9kW tenas valdomas 3kW+3kW+3kW trimis pakopomis, kartais ir 2kW+2kW+2kW+3kW keturiomis. 

Ar galima su šilumos siurbliu vėsinti patalpas?

Patalpas galima vėsinti su dauguma šilumos siurblių modelių, turinčiais šią funkciją. Šilumos siurblio oras-vanduo pagalba atvėsinamas vanduo grindinio šildymo sistemoje iki +180C +200C laipsnių, taip išvengiant kondensato susidarymo ant grindų paviršiaus ir sumažinama patalpos temperatūra. Mes rekomenduojame naudoti aktyvų vėsinimo būdą, tai yra atvėsinti vandenį iki +50C+100C temperatūros ir tiekti jį į ventiliatorinius konvektorius(fankoilus), kurių pagalbą galima greitai ir efektyviai atvėsinti patalpą iki norimos ir kontroliuojamos temperatūros.

Kas nutinka šilumos siurbliui dingus elektrai? 

Šilumos siurblys neveikia tol kol nėra elektros įtampos, tačiau iš karto po elektros įtampos atsiradimo atnaujina savo darbą.

Ar su galima su oro kondicionieriumi šildyti patalpas?

Taip, žinoma, nes oro kondicionierius taip pat yra vadinamas šilumos siurbliu oras oras, tačiau galės šildyti tik iki -15-200C lauko temperatūros bei greičiausiai neturės lauko bloko dugno pašildymo kabelio, kas gali privesti iki to, kad susikaups ledo sluoksnis išoriniame bloke.

Kuo skiriasi šilumos siurblys oras oras ir oro kondicionierius?

Skiriasi tuo, kad šilumos siurbliai oras oras pritaikyti šildymui esant žemai lauko temperatūrai(Nordic modeliai) ir turi integruotus lauko bloko dugno pašildymo kabelius arba laisvai kabančius šilumokaičius(Daikin įrenginiai).

Ar oro kondicionieriui reikalinga profilaktinė priežiūra?

Taip, reikalinga, nes veikiant veikiant įrenginiui vėsinimo režimu vidiniame bloke, kondensato vonelėje ir drenažo sistemoje nuolat susidaro kondensatas, kuriame dėl ore esančių mikroorganizmų kuo puikiausiai gali veistis grybeliai, virusai ir įvairios bakterijos, todėl profesionali profilaktinė priežiūra apima daugiau nei filtrų plovimas.  

Ar galima įsigyti įrangą su ilgesnę nei gamintojo suteikiama garantija?

Taip, mes galime pratęsti Jūsų įsigyjamos įrangos garantiją. Dėl išsamesnės informacijos reikėtų kreiptis į mūsų įmonės darbuotojus.