Mini rekuperatoriai

Rekuperacija – tai ištraukiamo oro šilumos panaudojimas šalto oro pašildymui, taigi, rekuperacinė sistema yra skirta vėdinti patalpų orą. O rekuperatorius – tai įrenginys, kuris atlieka visą vėdinimo darbą iš patalpų ištraukiamo oro šilumą panaudodamas šviežiam lauko orui į patalpas pašildyti. Taip pat rekuperatorius keičia patalpos orą bei normalizuoja drėgmę, o tai padeda išvengti rasojančių langų ir pelėsio susidarymo, galiausiai, padeda saugoti šeimos sveikatą.

Įrengti įprastą ortakinę rekuperacinę sistemą reikia namo statybos etapu arba jį renovuojant, nes montavimo darbų metu reikia gręžti skyles pertvarose, montuoti ortakius, tada kabinti patį rekuperatorių, montuoti difuzorius ir atlikti kitus darbus (montavimo darbai atliekami etapais). O po tokių darbų reikia atlikti apdailos darbus. Todėl apie rekuperacinės sistemos reikalingumą reikia galvoti prasidedant būsto statybos darbams arba renovacijai.

Tačiau, jei namas yra neseniai įrengtas, tačiau tik dabar apsisprendėte, kad Jums reikia rekuperatoriaus, yra sprendimas ir Jums – tai mini rekuperatorius. Mini rekuperatorius atlieka įprasto rekuperatoriaus funkcijas, tik aptarnauja mažesnį plotą, o jo įrengimui nereikia vesti ortakių.

Mini rekuperatorius tiekia mažą oro kiekį, todėl su vienu įrenginiu galima aptarnauti tik vieną patalpą. Jei norite, kad būtų aptarnaujamas visas būstas kaip su įprastu rekuperatoriumi, kiekvienoje patalpoje reikia montuoti atskirus mini rekuperatorius, kad jie veiktų kaip viena sistema.

Mini rekuperatorius, priklausomai nuo modelio ir įrenginio, orą ir tiekia, ir šalina, todėl jam įrengti daromos tik dvi ertmės sienoje. Kiti įrenginiai gali tik tiekti arba tik šalinti orą, todėl patalpoje reikia montuoti du įrenginius ir kiekvienam padaryti po vieną ertmę sienoje. Dėl to, žinoma, skiriasi įprasto ir mini rekuperatoriaus kaina, kalbant apie vieno įrenginio montavimą, tačiau, jei norite biure arba jau įrengtuose namuose įrengti visą rekuperacinę sistemą, visoms patalpoms skirtų atskirų mini rekuperatorių kaina gerokai lenkia vieno įprasto ortakinio rekuperatoriaus kainą. Apsispręsti, ar Jums reikalinga rekuperacinė sistema, kai namuose jau atlikta apdaila, padės vartotojų atsiliepimai apie mini rekuperatorius.