Rekuperatoriai

Rekuperacija – tai ištraukiamo oro šilumos panaudojimas tiekiamo šalto oro pašildymui, taigi, rekuperacinė sistema yra skirta tiekti gaivų ir pašildytą patalpų orą. Tačiau be kita ko, rekuperatorius keičia patalpos orą bei normalizuoja drėgmę. Kas yra ypatingai svarbu, nes per didelė nuolatinė drėgmė kenkia mūsų sveikatai bei darbingumui, sudaro galimybes rasoti langams ir plisti pelėsiui. Todėl galime teigti, kad rekuperatorius ne tik tiekia pageidaujamos temperatūros orą, bet ir vėdina patalpas.

Rekuperatorius – tai vėdinimo įrenginys, kuris iš patalpų ištraukiamo oro šilumą panaudoja tiekiamam gaiviam lauko orui į patalpas pašildyti. Galimas įvairių tipų rekuperatorius, priklausomai nuo jo sandaroje esančio šilumokaičio tipo (plokštelinis arba rotacinis). Nuo to priklauso ir techninės savybės, ir rekuperatoriaus kaina. Plokštelinis yra efektyvesnis, tačiau rotacinis dalį drėgmės grąžina į patalpas.

Ortakinė rekuperacinė sistema yra įrengiama statybų arba renovacijos metu, nes darbų metu reikia gręžti skyles bei montuoti ortakius ir atlikti kitus darbus, po kurių reikalingi apdailos darbai. Todėl, ar Jums reikalingas rekuperatorius ir koks, rekomenduojame nuspręsti beprasidedant būsto renovacijos darbams, o A klasės naujos statybos namams priverstinis vėdinimas (rekuperacija) yra privalomas. Apsispręsti, ar Jums reikalinga rekuperacinė sistema, padės teigiami vartotojų atsiliepimai apie rekuperatorius, rekuperacinės sistemos kainą: tiek įrengimo, tiek eksploatavimo.

 

Aukšto efektyvumo rekuperatoriai RENOVENT EXCELLENT 300/400/450

Brink Climate Systems kuria ir tiekia naujoviškus sisteminius sprendimus, prisidedančius prie sveiko ir patogaus patalpų klimato ištisus metus. Aukštos kokybės vėdinimo su šilumos atgavimu sistemos užtikrina efektyvų ir sumanų vėdinimą. Apsupkite save grynu oru namuose ir mėgaukitės patogesniu gyvenimu.

Vėdinimo įrenginiai Renovent Excellent šalina orą iš užterštų patalpų, tokių, kaip virtuvė, vonios bei kitos sanitarinės patalpos ir panaudoja jį tiekiamo šviežio lauko oro pašildymui per efektyvų kryžminių-priešpriešinių oro srautų šilumokaitį.

PRIVALUMAI TRUMPAI:

 • Aukštas efektyvumas
 • Mažos energijos sanaudos
 • Tylus veikimas
 • Plačios valdymo galimybės
 • Aukščiausia kokybė - pagaminta Olandijoje
 • Vienas iš seniausių aukšto efektyvumo rekuperatorių gamintojų Europoje
 • Įrenginiai sertifikuoti žinomiausiuose nepriklausomuose testavimo organizacijose

KODĖL VERTA RINKTIS BRINK RENOVENT EXCELLENT?

ebm-papst RadiCal išcentriniai ventiliatoriai su atgal lenktomis mentelėmis ir GreenTech EC varikliais:

 • gerokai mažesnės elektros sanaudos ir veikia žymiai tyliau, nei kitų konstrukcijų EC ventiliatoriai

Patentuota Brink Constant Flow technologija:

 • stabilus oro kiekio palaikymas bet kokiomis salygomis, net prie užterštų oro filtrų
 • aukščiausias efektyvumas dėl visada subalansuotų oro srautų
 • paprastas paleidimas-derinimas

EPP forminių detalių bei plieno skardos korpuso kompozicija:

 • tvirta ir stabili konstrukcija
 • puiki šilumos ir garso izoliacija

Patentuota Brink Inteligent Frost Protection sistema ir kintamos galios elektrinis lauko oro pašildytuvas

 • realios šilumokaičio būklės stebėsena
 • aukštas efektyvumas
 • ypač mažos elektros sanaudos

Brink-Holmak plastikinis priešpriešinių srautų šilumokaitis:

 • aukštas efektyvumas
 • maži aerodinaminiai pasipriešinimai
 • lengva priežiūra

100% pralaidumo vasaros oro apylankos sklendė (bypass):

 • nemokamas vėsinimas vasaros naktimis

Plačios valdymo galimybės:

 • 4-ių pakopų jungiklis
 • Nuotolinis pultas Brink Air Control
 • Patalpos CO2 jutiklis
 • Santykinės drėgmės jutiklis RH
 • 2-jų zonų vėdinimo sistema
 • Brink Home modulis

 

Brink „FLAIR 325" rekuperatoriai

stipriai lenkia laiką, kuomet kalbama apie našumą, montavimo paprastumą ir patogumą. Flair 325 rekuperatorius siūlo daugiau galimybių tiek naudotojui tiek montuotojui. Jis efektyvesnis, tylesnis, naudojantis mažiau energijos nei kiti panašus gaminiai. Skaiciavimai parodo, kad irenginys suvartoja 10 procentu mažiau energijos, nei efektyviausi iki šiol rinkoje žinomi vedinimo irenginiai. Naujieji ventiliatoriai yra unikalus,o ju integruotos valdymo sistemos užtikrina pastovu ir idealiai subalansuota šviežio vedinimo oro srauta.

Flair 325 yra pirmasis Flair serijos irenginys, jis gali tiekti maksimalu 325 m3/h oro kieki. Atsižvelgiant i našuma, paprasta sumontavima ir komunikacijos galimybes, irenginys yra ypac pažangus, todel jis nustato nauja vedinimo su šilumos atgavimu standarta. Išnagrinejus visus veiksnius, buvo sukurtas lengviau sumontuojamas ir tinkamesnis žmoniu naudojimui irenginys. Puikiai žinomos ir pasiteisinusios ankstesniu modeliu funkcijos, tokios, kaip visiškai automatine apvadine vasaros oro sklende bei inteligentiška apsauga nuo šalcio, žinoma, yra integruotos ir šiame naujajame modelyje.

Flair 325 turi standartine valdymo belaidžiu radijo ryšiu galimybe. Ši funkcija prie irenginio leidžia prijungti ivairius oro kokybes jutiklius ir nuotolinio valdymo prietaisus. Belaidžiai jutikliai bet kuriuo metu užtikrina puikia oro kokybe. Kitas galimas pasirinkimas yra pagal poreiki valdomas vedinimas su 2 zonu vedinimo valdikliu rinkiniais. Jei pageidaujate tiesioginio valdymo, galite naudoti belaidi nuotolinio valdymo jungikli arba Air Control.

 PRIVALUMAI:

 • Iki 98,4 % terminis efektyvumas pagal EN 13141-7 (TWZL sertifikatas), 91 % terminis efektyvumas, sertifikuotas Pasyvaus Namo Instituto
 • Mažiausiai elektros vartojantis rekuperatorius rinkoje – tik 0,15 Wh/m3
 • Pastovus aukštas efektyvumas dėl integruotos subalansuotų oro srautų funkcijos Constant Flow
 • Saugi eksploatacija net ir esant didžiausiems šalčiams lauke dėl unikalios Brink Inteligent Frost Protection sistemos
 • Ypač tylus dėl naujosios rekuperatoriaus aerodinaminės konstrukcijos
 • Moderniausias valdiklis ir plačios jo valdymo bei komunikacijos galimybės
 • Ypač paprastas aptarnavimas ir priežiūra

 

 

 

„VALLOX“ rekuperatoriai

VALLOX rekuperatoriai

 

Suomijoje „Vallox“ tobulina ir gamina vėdinimo sistemas jau daugiau kaip 40 metų. Suomija yra Šiaurės šalis, turinti šaltą klimatą, todėl „Vallox“ savo veiklą orientavo į efektyvių šilumos rekuperacinių sistemų vystymą. Įmonė apjungė aukštos kokybės vėdinimo technologiją, paprastą ir elegantišką dizainą bei nesudėtingą veikimą.

Puiki „Vallox“ vėdinimo sistema matuoja oro kokybę automatiškai ir nepertraukiamai tiekia švarų, filtruotą ir tinkamos temperatūros orą į namą. Sistemos jutikliai matuoja CO2 ir drėgmės lygius. Jutikliai užtikrina, kad lygis išlieka nustatytose ribose. Vėdinimo efektyvumas automatiškai padidinamas, pvz., baigus praustis duše arba kai name yra daug žmonių. Drėgnos patalpos po naudojimo greitai išdžiūsta, o oras miegamajame išlieka šviežias net ir ryte. Efektyvumas automatiškai sumažinamas, kai vonios kambarys išdžiūvo arba namuose nieko nėra. Sistemai ne tik nereikia techninės priežiūros, bet ji dar ir taupo energiją. Tai užtikrina gyventojų sveikatą ir tinkamą pastato konstrukcijų būklę. Automatinės vėdinimo sistemos gyvenimą daro dar malonesniu.

2015 m. rinkai pateikti vėdinimo prietaisai „MyVallox“ turi pažangiausias funkcijas ir pritaikomumą, todėl vėdinimas yra labai paprastas ir efektyvus.

Vėdinimo prietaisų „MyVallox“ reguliavimas paremtas keturių profilių parinktimis: „Namuose“, „Išvykę“, „Padidinimas“ ir „Židinys“. Tiesiog pasirinkite šiuo metu jūsų poreikius geriausiai atitinkantį variantą. Vėdinimo įrenginys gali būti valdomas ne tik fiksuotu valdikliu, bet ir naudojantis paslauga „MyVallox Cloud“. Debesijos paslauga suteikia galimybę valdyti savo namų vėdinimo sistemą nuotoliniu būdu per internetą, pavyzdžiui, naudojantis išmaniuoju telefonu. Išmanusis vėdinimo įrenginys „MyVallox“ taip pat gali būti prijungtas prie pastato automatikos sistemos ir prie namų tinklo. Vėdinimo įrenginiai „MyVallox“ turi integruotą patalpos oro santykinės drėgmės jutiklį ir automatiškai reguliuoja vėdinimo sistemą. Tai užtikrina puikų patalpos orą bet kokiomis sąlygomis. Efektyvus šilumos rekuperacinės sistemos sprendimas neišleidžia šilumos kartu su ištraukiamu oru, bet naudoja ją iš lauko patenkančio oro šildymui. Energijos efektyvumas dar labiau pagerinamas padidinant arba sumažinant vėdinimą rankiniu būdu arba automatiškai, naudojant jutiklius ir atsižvelgiant į esamus poreikius. Be to, įrenginys primena, kada reikia keisti filtrą.

VALDYMAS IR RYŠIAI:

Naujosios kartos „MyVallox Control“ valdymo skydelis supažindina su darbo pradžia. Spalvotas ekranas yra intuityvus ir paprastas naudoti.

Užregistravę įrenginį paslaugai „MyVallox Cloud“, galite jį valdyti naudodami interneto ryšį. Gavę naudotojo leidimą, „Vallox“ techninės pagalbos darbuotojai gali prisijungti prie įrenginio ir stebėti jo funkcijas nuotoliniu būdu.

Prietaisą taip pat galite prijungti prie namų tinklo ir valdyti jį naudodami kompiuterį arba mobilųjį prietaisą, prijungtą belaidžiu būdu prie tinklo.

Per „Modbus“ vėdinimo įrenginį galite prijungti prie namo automatikos sistemos.

JUTIKLIAI IR PAPILDOMI MYGTUKAI:

DRĖGMĖS JUTIKLIS

Įrenginiai „MyVallox“ turi integruotą drėgmės jutiklį, kuris atsižvelgiant į poreikį, pvz., išsimaudžius duše arba vonioje, padidina vėdinimo greitį. Kai drėgmės perteklius pašalinamas, vėdinimo lygis taip pat automatiškai sumažinamas. Jeigu reikia, patalpose, kuriose drėgmės lygis svyruoja (pvz., vonios kambaryje), galite sumontuoti papildomus drėgmės jutiklius.

ANGLIES DIOKSIDO JUTIKLIAI

Naudojant anglies dioksido jutiklį, vėdinimo sistema gali būti visiškai automatizuota. Padidėjus anglies dioksido lygiui, jutiklis automatiškai padidina vėdinimo greitį. Taip užtikrinama, kad net ir esant visiems gyventojams patalpose lieka šviežias ir deguonimi prisotintas oras.

PAPILDOMI JUTIKLIAI

Galite sumontuoti iki dviejų išorinių jungiklių, pvz., vieną virtuvėje, skirtą įjungti profilį „Padidinimas“, o kitą šalia lauko durų, skirtą pasirinkti vėdinimo profilį „Namuose“ arba „Išvykę“. Taip pat galima padidinti virtuvinio gaubto traukimo galią naudojant virtuvinį gaubtą „Vallox KTXA“.

ŠVIEŽIO IR ŠVARAUS ORO TIEKIMAS NAUDOJANT PAŽANGIAS TECHNOLOGIJAS

Naujos kartos vėdinimo įrenginiai efektyviai išnaudoja ištraukiamo oro šilumą. Vėdinimo įrenginiai „MyVallox“ matuoja patalpų oro santykinę drėgmę ir pagal gautus rezultatus automatiškai reguliuoja vėdinimą. Įrenginiai suprojektuoti atšiauriam Šiaurės klimatui. Todėl jie patikimai veikia net šaltame ore. „Vallox“ siūlo viską, ko reikia efektyviai vėdinimo sistemai: vėdinimo įrenginį, išmanųjį valdymą bei praktišką ir higienišką ortakių sistemą „Vallox BlueSky“.

Pripažintas energijos efektyvumas:

„Vallox“ yra energetiškai efektyvių vėdinimo sistemų tobulinimo pradininkai. Visos „Vallox“ vėdinimo sistemos turi puikų metinį šilumos atgavimo iš ištraukiamo oro efektyvumo santykį. 2016 m. įsigaliojo ES vėdinimo įrenginių ekologinio projektavimo ir energijos efektyvumo reglamentai. Visi šiuo metu rinkoje esantys „Vallox“ vėdinimo įrenginiai atitinka naujų reikalavimų „A+“ energijos efektyvumo reikalavimus (specifinės energijos sąnaudos (SEC*)< –42) šaltam klimatui.

Tinkamas vėdinimas taupo pinigus:

Naudojantis standartine vėdinimo sistema oras pastato viduje keičiamas bent kartą per dvi valandas. Didėjant santykinei drėgmei, pvz., prausiantis duše arba džiovinant drabužius, vėdinimo galia turi būti padidinta. Vėdinimą galima ir sumažinti, pvz., jei namuose nieko nėra. Kai efektyvumas sumažėja perpus, vėdinimo sistemos energijos sąnaudos sumažėja daugiau nei perpus. Tai reiškia, kad verta reguliuoti vėdinimą pagal savo poreikius. Vėdinimas gali būti reguliuojamas rankiniu būdu. Taip pat daugelis „Vallox“ vėdinimo įrenginių turi patogų savaitinį laikrodį. Naudojant drėgmės ir anglies dioksido jutiklius galima visiškai automatizuoti sistemą.