Šilumos siurbliai oras - vanduo

Šilumos siurbliai oras-vanduo (aeroterminis šildymas) tampa vis populiaresniu būsto šildymo pasirinkimu gyventojams, norintiems mažų šildymo išlaidų, tačiau nenorintiems didelių pradinių investicijų geoterminio šildymo įrengimui ar kur nėra galimybės įrengti gręžinio arba yra ribotas sklypo plotas horizontalaus kolektoriaus įrengimui, arba ten kur jau yra sumontuota kita šildymo sistema (pvz., kieto kuro). Oras-vanduo šildymas puikiai tinkamas integruoti ir efektyviausiai veikia su grindinio šildymo arba kita žemos temperatūros sistema (žematemperatūriais radiatoriais ar ventiliatoriniais konvektoriais (fankoilais)).

Šilumos siurbliai oras-vanduo – tai įrenginiai, kurie lauko oro šilumos energiją perduoda patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui per vandens šilumokaitį. Šilumos siurbliai oras-vanduo sudaryti iš šių pagrindinių elementų: kompresoriaus, kondensatoriaus (šilumokaičio), išsiplėtimo vožtuvo ir garintuvo, galiausiai, iš uždaroje sistemoje cirkuliuojančio šaldymo agento – freono. Oras-vanduo šildymas pagrįstas šilumos perkėlimu: kompresorius suslegia dujas, kurios dėl aukšto slėgio įkaista ir šilumokaityje atiduoda savo šilumą vandeniui. Kai dujos atiduoda savo energiją, t. y., šilumą, jos pradeda kondensuotis ir jų temperatūra ženkliai sumažėja, tačiau dujų slėgis dar yra pakankamai aukštas, todėl išsiplėtimo vožtuve yra sumažinamas jų slėgis ir dujos virsta skysčiu. Skysto freono lašeliai patenka į garintuvą, esantį lauke, kur veikiami aplinkos temperatūros vėl pradeda garuoti ir virsta dujomis iš kur keliauja į kompresorių ir taip nuolat vyksta pasikartojantis ciklas.

Šildymas oras-vanduo pasižymi šiomis savybėmis (svarbūs ir šilumos siurblius oras-vanduo jau įsirengusių gyventojų atsiliepimai):

 • Šildymo išlaidos mažesnės 20–30 proc. nei dujinio šildymo;
 • Patogiau nei šildymasis kietu kuru (nereikia sandėliuoti kietojo kuro, valyti pelenų, statyti kamino, sistemą galima palikti be priežiūros ilgesnį laiką ir t. t.), o patalpų šildymo kietu kuru ir šilumos siurbliu oras-vanduo kaina – labai panaši;
 • Šilumos siurbliai oras-vanduo yra itin efektyvūs juos derinant su kitomis žematemparatūrinėmis šildymo sistemomis: grindiniu šildymu, žematemperatūriais radiatoriais arba fankoilais;
 • Mažesni įrengimo kaštai nei geoterminio šildymo, nes nereikalingi žemės darbai, o kalbant apie išlaidas, šildymas oras-vanduo – nežymiai brangesnis nei šildymas gruntas-vanduo.

Labai svarbu, kad šilumos siurbliai oras-vanduo būtų parinkti atsižvelgiant į konkrečius Jūsų poreikius bei patalpų šildymo plotą ir šilumos nuostolius, todėl ne tik montavimo darbus patikėkite, bet ir patarimo renkantis kreipkitės į šios srities specialistus. Žmonių atsiliepimai apie šilumos siurblius oras-vanduo – vertingi, tačiau negali tapti pagrindiniu kriterijumi renkantis. Jei domina konkretaus šilumos siurblio oras-vanduo kaina, norite sužinoti daugiau informacijos arba kyla kitų klausimų, visada maloniai kviečiame susisiekti su mūsų specialistais nurodytais kontaktais.

Panasonic Aquarea šilumos siurbliai oras - vanduo užtikrina idealią patalpų temperatūrą bei gamina karštą vandenį lengvu, pigiu ir ekologiškai nepavojingu būdu perduodant šilumą vietoj to, kad ją gaminti. Aquarea oras vanduo šildymo įrenginys yra dalis naujos kartos šildymo sistemų, naudojančių atsinaujinančius, alternatyvios energijos (oro) šaltinius šildyti arba vėsinti namus ir gaminti karštą vandenį:

 • Labai didelis efektyvumas (naujo 5kW monoblock modelio COP yra  5,08)
 • A++ klasės įrenginiai
 • Produktų linija sukurta žemų energijos sąnaudų namams  (nuo 3kW galingumo)
 • T-CAP serijos modeliai idealiai tinka šalto klimato vietovėms, nes išlaiko nominalią galią iki -200C (veikia iki -280C lauko temperatūros)
 • Integruotas sunaudotos ir pagamintos energijos skaitiklis
 • Jutiklinis valdiklis
 • Lengvai valdoma su išmaniuoju telefonu, planšete ar kompiuteriu (naudojant papildomą sąsają)

Šilumos siurbliai oras - vanduo valdymas telefonu 1Šilumos siurbliai oras - vanduo valdymas telefonu 2Šilumos siurbliai oras - vanduo valdymas telefonu 3

     PANASONIC AQUAREA H KARTOS T-CAP BI-BLOC TRIJŲ FAZIŲ MAITINIMAS. SUPER TYLUS IŠORINIS ĮRENGINYS. ŠILDYMAS IR AUŠINIMAS - SQC

 

Pavasonic Aquarea H kartos T-CAP BI-BLOC trijų fazių maitinimasTylus išorinis įrenginysŠildymas ir aušinimas - SQC
Geriausias pasirinkimas ekstremalioms lauko sąlygoms. Pastovus šildymo galios išlaikymas iki -20 ° C.
Panasonic Aquarea T-CAP gali dirbti ekstremaliose sąlygose esant žemai -28 ° C lauko temperatūrai ir garantuoti pastovią šildymo galią iki 20 ° C.
H kartos T-CAP įrenginys dirba esant ekstremalioms lauko sąlygoms ir gali ruošti 60 ° C vandenį, išplečiant naudojimo galimybes. "H kartos" įrenginys yra lengvai įdiegiamas ir nesunkiai aptarnaujamas.
Nauja! Jutiklinis valdiklis
Nauja! Vidinis blokas
Labai didelis energijos taupymas A ++
7 dB mažesnis triukšmo lygis dirbant standartiniu šildymo režimu
Naudojant tylų režimą galima pasiekti papildomus 10 ~ 12 dB (A) 
Paprastas montavimas ir priežiūra
Pastovios šildymo galios išlaikymas iki -20 ° C
Ruošiamo buitino vandens temperatūra iki 60 ° C
Speciali programinė įranga aukšto energetinio efektyvumo pastatams su minimalia ruošiamo vandens temperatūra: 20 ° C
Veikia esant žemai -28 ° C lauko temperatūrai
Automatinis nuorinimo vožtuvas
Kompresoriaus dažnio rodymas
Trijų fazių maitinimas (šildymo galia)
9 kW: KIT-WQC09H3E8 (šildymas ir aušinimas)
12 kW: KIT-WQC12H9E8 (šildymas ir aušinimas)
16 kW: KIT-WQC16H9E8 (šildymas ir aušinimas)

Daikin Altherma šilumos siurbliai oras - vanduo yra trijų skirtingų tipų:

 • žematemperatūriai šilumos siurbliai oras - vanduo, kurie veikia iki -250C lauko temperatūros, ruošia karštą vandenį iki +550C be elektros tenų pagalbos, turi pastatomą integruotą vidinį bloką su visais sistemos komponentais ir integruotu buitinio vandens ruošimo indu, lankščiai konfiguruojama sistema pagal įvairias šildymo sistemas ir vartuotojo poreikius, vasara gali vėsinti patalpas.
 • Aukštatemperatūriai kaskadiniai šilumos siurbliai oras - vanduo, kurie užtikrins jūsų namams šildymą ir karštą vandenį. Tobulai tinka pakeisti tradicinį katilą, nes galima sklandžiai prijungti prie esamo vamzdyno ir radiatorių, todėl renovuojant šis sprendimas yra idealus! Ruošia karštą vandenį iki +800C be elektros tenų pagalbos, veikia iki -200C lauko temperatūros.
 • Hibridiniai šilumos siurbliai su kondensaciniu dujiniu katilu(oras/vanduo/dujos). Tai dujinis katilas + oras vanduo šilumos siurblys viename(puikiai tinka montuoti vietoje seno dujinio katilo). Patentuota bendra vokiečių bei japonų technologija, apjungus vokišką kokybę ir japonų technologijas gauname nuostabų kūrinį, tai Daikin Altherma hibridinis šilumos siurblys.  Šie katilai gali veikti trimis režimais: tik šilumos siurblys, tik dujinis katilas ir abu variantai kartu. Persijungimas tarp dujų ir šilumos siurblio vyksta automatiškai, Daikin Altherma katilas išskaičiuoja kurią sistemą efektyviau šildytis prie skirtingų lauko temperatūrų.

Bosch  Compress 7000i AW šilumos siurbliai oras - vanduo yra vieni taupiausių prietaisų savo klasėje. Didelis naudingumo koeficientas (iki 5,06) užtikrina gerokai mažesnes jūsų namų energijos sąnaudas. Pavyzdžiui, jei naudosite šį prietaisą vietoj įprastos skystu kuru kūrenamos šildymo sistemos, investicija atsipirks per 5–7 metus. Sukurtas Šiaurės Europai. Bosch Compress 7000iAW taip pat yra nepaprastos išvaizdos. Šis patrauklaus dizaino šilumos siurblys specialiai sukurtas Skandinavijos šalių klimato sąlygoms. Pavyzdžiui, garintuvas ir ventiliatorius įtaisyti 40 cm virš žemės – saugu eksploatuoti net iškritus sniegui. Korpusas pagamintas iš labai tvirtų ir ilgaamžių medžiagų, užtikrinančių patikimą prietaiso veikimą beveik visokiu oru. Jūs galite naudoti Compress 7000i kaip vienintelį centrinio šildymo ir karšto vandens šaltinį arba puikiai suderinti jį su jau esančia šildymo sistema. Be to, karštomis dienomis šis novatoriškas šilumos siurblys gali vėsinti namus. Bosch Compress 7000i sudarytas iš lauko ir vidaus bloko. Visi lauke montuojamo bloko modeliai pasižymi standartizuotu dizainu ir būna įvairių dydžių, priklausomai nuo reikiamo galingumo. Vidaus blokas montuojamas namų viduje – ant sienos arba pastatomas ant grindų. Integruotas IP modulis prijungus prie interneto suteikia valdyti visą šildymo sistemą. 

Norint preliminariai žinoti kokios galios šilumos siurbliys oras vanduo Jums reikalingasi reikia namo plotą padauginti iš reikalingo šilumos kiekio: gerai apšiltintam (A energetinės klasės) namui ~45 W/m2 , prasčiau apšiltintam namui ~60 W/m2. Šilumos siurblio galingumas parenkamas tik atlikus tikslius šilumos nuostolių skaičiavimus, nes kiekvienas objektas yra individualus dėl jo patalpų išdėstymo, šiltinimo medžiagos sluoksnio, langų dydžio, todėl norėdami parinkti labiausiai Jums tinkantį šilumos siurblio modelį patikėkite tai mūsų specialistui.  Kreipkitės nurodytais kontaktais ir gaukite geriausią pasiūlymą su montavimo darbais.

 

Oras vanduo šilumos siurblio Panasonic Aquarea veikimo principas

Šilumos siurbliai Panasonic Aquarea All in One

 Tai aukšto efektyvumo šilumos siurbliai su integruota karšto vandens ruošimo talpa ir šaldymo funkcija. Puikiai tinka esant ribotai montavimo vietai ir dėl modernaus dizaino tiks Jūsų interjerui.

Šilumos siurbliai Panasonic Aquarea High Performance

Šie šilumos siurbliai gali dirbti individualiai arba gali būti derinami su esama sistema. Tinka naujos statybos namams, nedidelio šildomo ploto patalpoms arba dideliems namams, kuriuose bus naudojamas papildomas šilumos šaltinis

Šilumos siurbliai Panasonic Aquarea T-CAP

Šie šilumos siurbliai išlaiko nominalų galingumą net prie  -20 °C lauko temperatūros. Panasonic Aquarea T-CAP serijos šilumos siurbliai rekomenduojami naudoti jeigu tai bus vienintelis šildymo šaltinis.

Šilumos siurbliai Panasonic Aquarea HT

Šie šilumos siurbliai ruošia vandenį iki +65C prie -200C lauko temperatūros ir gali būti naudojami su radiatoriais.

Šilumos siurbliai Bosch Compress 7000i AW

Šie šilumos siurbliai yra vieni taupiausių prietaisų savo klasėje. Didelis naudingumo koeficientas (iki 5,06) užtikrina gerokai mažesnes jūsų namų energijos sąnaudas

daikin altherma

Šie šilumos siurbliai ruošia 5-550C temperatūros vandenį ir veikia iki -250C lauko temperatūros, vidinis blokas gali būti su intergruota vandens talpa ir šaldymo funkcija.

Šilumos siurbliai Daikin Altherma 3

Šie šilumos siurbliai ruošia 5-650C temperatūros vandenį, veikia su R32 freono dujomis iki -250C lauko temperatūros, gali būti su integruota vandens talpa.

Šilumos siurbliai Alpha Innotec Eco line L split

Alpha Innotec ECO LINE L split šilumos siurbliai yra ekonomiškas būdas įsirengti į ateitį orientuotas šildymo sistemas. Dėl nedidelių matmenų juos lengva integruoti į namus

Šilumos siurbliai Alpha InnoTec Alira LWD / LWDV

Alira LWD montuojami lauke šilumos siurbliai oras/vanduo jau daugelį metų įsitvirtino rinkoje ir sužavėjo savo lankstumu, efektyvumu ir patikimumu. 

Šilumos siurbliai Midea M-Thermal su integruotu šildytuvu

Efektyvus šildymas iki -25°C lauko oro temperatūros, integruotas nerūdyjančio plieno karšto vandens šildytuvas